Publikované

Prípravy do školy

O dva týždne sa začína nový školský rok. Aj vy sa už pripravujete? Školské tašky, zošity, perá, fixky, prezúvky… Nezabudli ste na niečo? Predpokladám, že vaše deti sa tešia na kamarátov, krúžky, snáď aj na učenie. A viete, kto sa teší na vaše deti? Na vaše deti sa tešia bacily. No áno. So začiatkom školy a škôlky prichádzajú aj vírusy a baktérie. Jedno dieťa kýchne a už to má zopár detí v triede. Tie to prinesú na krúžky, medzi kamarátov, domov a začína nekonečný kolobeh až do jari.

Predchádzať týmto chorobám môžeme v prvom rade posilnením imunity. Veľa ovocia, zeleniny, vitamínov. Teraz koncom leta je najlepší čas začať s otužovaním. Ešte je to viac príjemné ako šokujúce.

Ak to však príde a imunita vaše detičky alebo vás neochráni dostatočne, ešte stále máte možnosť zabrániť šíreniu bacilov u vás doma. Nemusíte jedno z detí posunúť k babke. Stačí ak sa budete chrániť respiračným rúškom, ktoré tvorí mechanickú bariéru medzi ústami a nosom chorého a okolitým svetom. Rúška je však dobré mať nachystané v lekárničke. Rovnako ako perá v peračníku.

V novom školskom roku vašim deťom prajeme more nového poznania, vám pevné nervy s domácimi úlohami a všetkým veľa veľa zdravia. Nezabúdajte, šťastie praje pripraveným.

Obľúbené rúška