Publikované

S mrazmi bacily útočia

Koľko vás stojí liečba a koľko vyjde prevencia?
Povedzme si niečo o efektívnych spôsoboch prevencie. Ostaňte zdraví a ušetríte.

Vitamíny a minerály.

Ak nechcete spoliehať na vitamíny zo supermarketov, u ktorých nie je garantovaný obsah vitamínov a minerálov, investujte do kvalitných značiek. Ich výrobky sú ľahko vstrebateľné s vysokými dávkami účinných látok. Tie začínajú na cene 13,00 – 15,00 € na mesiac. Pre kompletnú podporu organizmu potrebujete zabezpečiť prísun vitamínov C, B, D, A. Zvyšujú imunitu, ale aktívne nebránia nákaze.

Probiotiká

Od črevnej flóry sa odvíja celkové nastavenie organizmu. Zabezpečujú vstrebávanie živín potrebných pre podporu imunity. Dokonca mikroorganizmy dokážu ovplyvniť vašu psychiku. Kvalitné probiotiká vás vyjdu od 15 – 30,00 € na mesiac. Podporia imunitu, podporia vyliečenie, ale nezabránia šíreniu ochorenia.

Bylinkové čaje.

Čaje vám zabezpečia dostatočný prísun tekutín potrebných pri liečbe. Dodajú minerálne látky. Môžete ich kúpiť bežne v obchodoch a lekárniach v cene od 2 € za krabičku. Alebo môžete investovať váš čas na ich zbieranie počas celej sezóny a ich spracovanie.

Rúška.

V období viróz a bacilov je dobré sa chrániť na exponovaných miestach pred nákazou. K tomu vám pomôžu tvárové rúška. Ak už u vás vypukne ochorenie horných alebo dolných dýchacích ciest zároveň zabránia chorobe šíriť sa ďalej. Môžete si kúpiť jednorázové obyčajné alebo Veselé rúška.
Tie prinesú aj veselosť do liečenia, doplnia váš outfit, je jednoduchšie presvedčiť deti, aby ich nosili. Môžu si vybrať vzor, ktorý sa im páči. Rúška sú v detských aj dospeláckych veľkostiach. Je na vás, či sa doladíte navzájom alebo necháte vyniknúť vašu individualitu.

Pohyb, čerstvý vzduch, strava

Pohyb a čerstvý vzduch sú samozrejme zadarmo. Stačí vybehnúť do prírody, do lesa a načerpať energiu. Pohyb, otužovanie a kvalitná strava sú samozrejmým základom podpory imunity.